DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Od 2019 máme nové stránky www.kkhrivinuvujezd.webnode.cz !!!!

HISTORIE KLUBU V KOSTCE

Náš kynologický klub byl založen roku 2014 nadšenými pejskaři a od té doby působíme jako základní kynologická organizace, začleněná pod Moravskoslezký kynologický svas (MSKS) s evidenčním číslem 10712. Jsme malé, dobrovolné a nezávislé sdružení pro příznivce výcviku a výchovy psů všech plemen, věkových kategorií a velikostí, jak s průkazem původu, tak i tzv. "oříšků". V našem kynologickém klubu se zabýváme převážně sportovním výcvikem psů v disciplínách poslušnost, pachové práce (stopa) a obrana, popř. přípravě na zkoušky dle zkušebních řádů. Výcvik poslušnosti a obran probíhá na již udržovaném cvičisti, stopy se nacvičují v přilehlém okolí. Někteří naši členové se věnují i dalším aktivitám, jako je záchranářský, či canisterapeutický výcvik psa. Dále se aktivně věnujeme ukázkám našeho výcviku v mateřských školách, na akcích pořádaných obcemi apod. Rok 2014 byl pro nás významný jak z hlediska budování zázemí tak i jeho okolí. Přičemž v rámci brigádnické aktivity čelnů se částečně zrekonstruovala také naše klubovna. V současné době má náš kynologický klub okolo 20 členů, kteří cvičí s ruznými plemeny psů. Část naší členské základny se svými psys úspěšně skládá zkoušky z výkonu, včetně těch obtížnějších, a tak kladně reprezentují náš kynologický klub. Naším cílem do budoucnosti je, udržet kvalitu výcviku psů na takové úrovni, abychom i v budoucnu dosahovali dobrých výsledků, jak ve sportovní kynologii, tak v ostatních výcvikových aktivitách a i na dále pozitivně reprezentovali náš kynologický klub.

ZPRAVODAJ